
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Gender | Tab (Male) |
| Connector Type | Contacts |
| Number of Positions | 51 |
| Number of Rows | |
| Row Spacing | |
| Insulation Diameter | 2.5908 mm |
| Mating Post Length | |
| Mating Tab Width | 2.9972 mm |
| Tab Thickness | 600 µm |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Sealable | No |
| Termination Post Length | |
| Wire/Cable Gauge | 22 AWG to 18 AWG |
| Length | 26.4 mm |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Termination Style | Crimp |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
